27.6.2018 - Republikové kolo soutěže Mladých zdravotníků ČČK

Obrovským úspěchem skončilo Republikové kolo soutěže Mladých zdravotníků. Naše družstvo ze ZŠ a MŠ Zahájí, ve složení kapitánka Denisa Kobernová, členové Anna Vyžrálková, Jana Jackovová, Miroslav Jackov a Jakub Sochor dokázalo zopakovat úspěch z krajského kola v Českých Budějovicícha na republikovém kole obsadilo 1. místo. Celkem startovalo 9 hlídek z celé republiky.

Samotná soutěž probíhala 16. června letošního roku v Ostravě v Hornickém muzeu Landek Park. Jedná se o soutěž pořádanou Českým červeným křížem po celé zemi. Do finálového zápolení se pustilo vždy devět družstev v kategorii mladších i starších žáků. V terénu jednotlivé hlídky předváděly své dovednosti z oblasti zdravotní problematiky.

Naše děvčata a chlapci předvedli dokonalý výkon, který byl postaven na jejich výborné a svědomité přípravě ve zdravotnickém kroužku, který působí na naší škole.

Odměnou jim pak byly pohár a diplom, ale především vědomí, že dokážou pomoci zraněnému, ošetřit ho a odvrátit to nejhorší. A to je přeci nejdůležitější.

 

                                                                                                          Mgr. Jana Hrabincová

                                                                                                          ZŠ a MŠ Zahájí

 

1. místo