Pomáháme

Daruj notebook

Daruj notebook

Daruj notebook

Daruj notebook

Daruj notebook


S přibývajícími počty lidí nakažených onemocněním COVID-19 roste i množství těch, kteří potřebují krevní plazmu od dárců. České nemocnice trápí její nedostatek. OS ČČK ČB se podílí na náboru dárců rekonvalescentní plazmy. Každoroční nábor mladých dárců krve z řad studentů s názvem Krvebraní se tento rok zaměřil právě na podporu rekonvalescentní plazmy.

Krvebraní se tento rok zaměřil právě na podporu rekonvalescentní plazmy


Jihočeský kraj vytipoval několik budov pro hospitalizované pacienty s lehčím průběhem nemoci covid-19,aby uvolnil nemocniční kapacity. Od začátku listopadu ČČK ČB se stal koordinátorem na rekreačním zařízení Mrhal. V tomto zařízení byla náhradní lůžka pro pacienty s onemocněním COVID-19.

koordinátorem na rekreačním zařízení Mrhal

koordinátorem na rekreačním zařízení Mrhal

koordinátorem na rekreačním zařízení Mrhal


Pečovatel v záloze

OS ČČK ČB zdarma proškolil víc jak 120 nových pečovatelů.

Pečovatel v záloze

Pečovatel v záloze

Pečovatel v záloze

Pečovatel v záloze

Pečovatel v záloze

Pečovatel v záloze


Pomoc v nemocnicích

Týmy oblastních spolků Českého červeného kříže Jihočeského kraje pomáhají v nemocnicích po celé České republice

Pomoc nemocnicím

Pomoc nemocnicím

Pomoc nemocnicím

Pomoc nemocnicím

Pomoc nemocnicím

Pomoc nemocnicím


Jak nám můžete pomoci právě v těchto dnech?

Tím, že se společně připravíme, abychom mohli odlehčit nemocnicím a pobytovým zařízením (např. domovy pro seniory)...

...a nebo tak, že se naučíme pečovat o své blízké doma u lůžka.

Péče o nemocného na lůžku je důležitou součástí procesu uzdravení.

I zvládnutí základních jednoduchých technik péče pomůže ulevit nemocným a odlehčit profesionálům, kteří tak mohou pečovat o více nemocných.

My Vás toto základní minimum naučíme během jednoho dne a jakmile by se ukázalo, že Vás zdravotnické nebo sociální zařízení bude potřebovat, můžete k nim nastoupit jako dobrovolník nebo jako brigádník (na smlouvu).

#POMÁHÁM PEČOVAT


Zelená linka JčK - pomáhají i členové humanitární jednotky OS ČČK ČB

Zelená linka JčK


V jarních měsících rozvezeno 6000 roušek.

Odkaz na článek v Českobudějovický deník

Roušky

Roušky

Roušky


Katastrofa v Bejrútu: Červený kříž pomáhá

Zdravotnický emergency tým Červeného kříže při akci v Bejrútu
Zdravotnický emergency tým Červeného kříže při akci v Bejrútu

4. srpna 2020 v 18 hod. zasáhla hlavní město Libanonu – Bejrút – extrémní exploze s epicentrem v přístavu, kde bylo skladem množství dusičnanu amonného. Dle Jordánského seismologického ústavu odpovídala zemětřesení o síle 4,5 ° Richterovy stupnice.

Výbuch způsobil rozsáhlé škody na budovách a infrastruktuře, včetně zdravotnických zařízení. Vyžádal si přes 150 životů, 5.000 zraněných, 200 pohřešovaných a cca 300 tisíc bez přístřeší.

Červený kříž nasadil během několika minut na místo neštěstí 75 sanitek a 375 zdravotních emergency týmů (na snímku), ošetřoval a evakuoval raněné, zřídil také třídící místa, aby byla odlišena kritická zranění od méně závažných. Libanonský červený kříž dále zajišťuje libanonské dárce krve, odběry jsou prováděny např. v Tripoli, Jounieh, Antelias, Spears, Zahle, Saida a Nabatieh. Dále buduje nouzová přístřeší pro cca 10.000 rodin. Postiženým distribuuje jídlo, hygienické potřeby a další základní životní potřeby a rovněž včetně psychologickou pomoc.

Podporu již v noci 4/5 srpna poskytl Mezinárodní výbor Červeného kříže, který chirurgickým a dalším aktuálně potřebným zdravotnickým materiálem vybavil 12 bejrútských nemocnic.

Aktivity Červeného kříže jsou koordinovány s dalšími místními poskytovateli zdravotní péče, civilní obranou a dalšími institucemi. Pomoc Červeného kříže bude dále pokračovat podle na místě existujících potřeb.

Z pohotovostního fondu (DREF) bylo na podporu pomoci libanonské společnosti Červeného kříže 7.8.2020 uvolněno 18.260.000 Kč.

Jak mohu podpořit pomoc v Bejrútu?

Každý může na podporu činnosti Červeného kříže přispět přímo libanonské národní společnosti Červeného kříže přes platební rozhraní na adrese donate.redcrossredcrescent.org/lb/blast-in-beirut/ nebo supportlrc.app.

Děkujeme!

Ikona dokumentu PDF Tisková zpráva ČČK ze dne 07.08.2020