7.9.2018 - Světový den první pomoci: Dopravní nehoda? Náhradní životy nejsou!

8. září 2018 je Světový den první pomoci. Český červený kříž vyzývá k tomu, aby se lidé naučili první pomoc a pomohli tak snížit počet úmrtí a úrazů na českých silnicích.

Dopravní nehody si na celém světě ročně vyžádají 1,25 milionů lidských životů. V České republice v loňském roce zahynulo na silnicích 502 osob. Tisíce lidí se při nich zraní, často s celoživotními následky. Přitom jsme všichni účastníky silničního provozu - jako chodci, řidiči či cestující.

Nemusíte být profesionál, abyste zachránil život na silnicích:

Podle Mezinárodní federace ČK&ČP může každý přispět ke snížení počtu úmrtí či následků zranění při nehodách - stačí, aby se lidé naučili jak na místě nehody postupovat a jak poskytnout první pomoc.. Český červený kříž ročně naučí první pomoc 50 tisíc lidí. Přihlaste se i Vy - více na www.kurzyprvnipomoci.eu.

Na místě nehody můžete být prvními hráči. Věděli byste, co dělat? Rozhodují první minuty a žádné náhradní životy nejsou!

Kurzy první pomoci pořádáme stále. Během září u příležitosti Světového dne naše oblastní spolky ČČK navíc pořádají řadu ukázek poskytování první pomoci pro veřejnost (vybrané akce naleznete zde).

Život není počítačová hra! Náhradní životy nejsou!
Další videa...

Ikona dokumentu PDF Tisková zpráva ČČK ke Světovému dni první pomoci 2018